Wydawca treści Wydawca treści

Obiekty edukacyjne

Poznaj stałe punkty edukacji leśnej - szkoły pod chmurką - zielone klasy.

Poznaj stałe punkty edukacji leśnej

Najatrakcyjniejszym miejscem i środkiem dydaktycznym  na prowadzenie edukacji leśnej jest las. Jeśli więc to tylko możliwe, pogadankę na tematy leśne realizujemy na ścieżkach edukacyjnych.

 W Nadleśnictwie Szubin istnieją 1 ścieżka edukacyjna oraz obiekt edukacyjny Kunia Łączka:

- Ścieżka edukacyjna "Zielonowo" w leśnictwie Kowalewo

Każde z tych miejsc wyposażone jest w tablice edukacyjne, dzięki temu nawet bez przewodnika każdy odwiedzający może zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami leśnymi.

 

 
 
 
 
Ścieżka edukacyjna „Zielonowo"
 

Ścieżka zlokalizowana jest na terenie Leśnictwa Kowalewo. Trasa nie jest trudna do przebycia, więc można ją zwiedzać indywidualnie bądź w większych grupach z przewodnikiem po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty w Nadleśnictwie.

 Na terenie ścieżki zlokalizowano 17 tablic tematycznych z zakresu gospodarki leśnej. Długość ścieżki wynosi 800 m, czas potrzebny na przejście mieści się w granicach jednej godziny.

Ścieżka edukacyjna w Zielonowie wyposażona jest w wiatę leśną idealną do organizowania imprez plenerowych oraz prowadzenia zajęć edukacyjnych. Odwiedzający mają do dyspozycji miejsce na gry i zabawy terenowe. Gdy nadejdzie czas posiłku można przygotować w kamiennym kręgu ognisko i upiec kiełbaski.

 
 
 

Kunia Łączka- obiekt edukacyjny przy Nadleśnictwie

W tym miejscu dowiemy się jak wygląda ochrona przyrody w lasach, w jaki sposób wykrywane są pożary lasu, jakie gatunki zwierząt i roślin chronionych spotkamy w okolicy lub dlaczego praca leśnika zależna jest od pór roku.