Lista aktualności Lista aktualności

Walczymy z kornikiem

Nadleśnictwo Szubin informuje, że z uwagi na brak możliwości zapewnienia właściwego bezpieczeństwa osób korzystających z lasu na Dziewiczej Górze, podjęto decyzję o likwidacji ścieżki dydaktycznej oraz infrastruktury jej towarzyszącej

Znaczne osłabienie lasu na skutek szkodników wtórnych powoduje lawinowe wydzielanie się posuszu stwarzającego realne zagrożenie. W związku z tym osoby korzystające z tego miejsca prosimy o szczególną ostrożność oraz stosowanie się do zakazów w miejscach oznakowanych tablicami.

Dzięki podjętym działaniom w latach ubiegłych, związanych z przebudową lasu na Dziewiczej Górze, możemy zapewnić, że prowadzona wycinka związana z walką z kornikiem ostrozębnym została skutecznie ograniczona. Natomiast w miejscu wyciętych drzew pojawi się wielogatunkowy i różnowiekowy drzewostan, tworząc w przyszłości  miejsce wypoczynku.

Realizowane zadania, związane z przebudową lasów, pozwalają na ograniczanie negatywnego wpływu owadów, grzybów oraz odczuwalnych zmian klimatu na drzewostany, które wymagają od nas wsparcia.