Lista aktualności Lista aktualności

Szubińscy leśnicy na Targach Turystyczno - Ogrodniczych w Minikowie

Nadleśnictwo Szubin już po raz szósty wzięło udział w Targach Turystyczno – Ogrodniczych organizowanych przez Kujawsko – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie

Jak co roku atrakcje imprezy, której głównym celem jest promocja walorów przyrodniczo – kulturowych województwa kujawsko – pomorskiego przyciągnęły rzesze zwiedzających.  Na licznych stoiskach można było zapoznać się z bogatą ofertą firm ogrodniczych, szkółek ozdobnych, posmakować i zakupić swojskie wyroby kulinarne z naszego regionu. Wielką atrakcją targów były również zawody konne, wystawy różnych ras zwierząt, pokazy twórczości ludowej, wypieku chleba oraz występy zespołów folklorystycznych.

Każdy odwiedzający nasze stoisko mógł nie tylko otrzymać sadzonkę drzewka ale przede wszystkim dowiedzieć się jak szanować i chronić las. Mimo deszczowej pogody zwiedzających nie brakowało a leśnicy odpowiadali na pytania dotyczące zarówno gospodarki leśnej, ochrony przyrody jak i pielęgnacji ogrodów. Rozdaliśmy łącznie 350 sadzonek drzew i krzewów z leśnej szkółki w Żarczynie.