Lista aktualności Lista aktualności

Czas podsumowań leśnej edukacji

Nadleśnictwo Szubin powoli przystępuje do podsumowania 2021 roku w zakresie edukacji leśnej. Dziękujemy wszystkim szkołom, które skorzystały z zajęć na naszych obiektach edukacyjnych.

Wprowadzane w ciągu roku obostrzenia i niepewna sytuacja pandemiczna przyczyniły się do ograniczenia naszej aktywności w spotkaniach z zorganizowanymi grupami. Mimo panujących ograniczeń w sumie z zajęć skorzystało ponad 1000 dzieci z 14 szkół i uznajemy, że wynik był zadawalający, tym bardziej, że  obłożenie zajęciami w czerwcu, wrześniu i październiku nie pozwalało na przyjęcie większej liczby szkół.

2021 rok, poza czasem ograniczeń,  stał się również sprawdzianem dla przeniesionego Leśnego Kącika Edukacyjnego w Leśnictwie Nakło. Sprawdzian został zdany, więc w przyszłym roku przystępujemy do modernizacji ścieżki edukacyjnej w Zielonowie.

Zachęcamy do korzystania z zajęć przez cały rok, w szczególności w obiektach położonych w lesie, które pozwalają spojrzeć na zagadnienia przyrodnicze przez pryzmat zmieniających się pór roku i rozpiętości działań realizowanych przez leśników.

W zakładce EDUKACJA można zapoznać się z naszą ofertą i pobrać zgłoszenia do zajęć.