Asset Publisher Asset Publisher

Kolejny pożar w leśnictwie Nakło

W sobotnią noc, 21 kwietnia na terenie leśnictwa Nakło doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia

Około godz. 22:30 dyżurny JRG w Nakle nad Notecią  przyjął od jednego z mieszkańców Polichna zgłoszenie o pożarze lasu. Na miejsce zadysponowano zarówno jednostki PSP jak i OSP. Akcja gaszenia pożaru trwała ponad 2 godziny. Służba leśna przez kolejne kilkanaście godzin dozorowała pożarzysko. Informację o pożarze przekazano również do Komendy Powiatowej Policji w Nakle, która prowadzi w tej sprawie dochodzenie. W wyniku celowego podpalenia ogień strawił stos z drewnem przeznaczonym na zrębki, a także część stosu z drewnem tartacznym. Spaleniu uległo również 0,02 ha powierzchni leśnej. Leśnicy oszacowali straty na ponad 8 tys. zł.

Prowadzenie akcji gaśniczej na nieuprzątniętych fragmentach lasu jest trudne i stwarza duże niebezpieczeństwo dla strażaków. Pożar to również realne zagrożenie dla mieszkańców miejscowości sąsiadujących z lasami. W związku z niebezpieczeństwem pożarowym prosimy o rozwagę. Wszelkie informacje o tego typu zdarzeniach można zgłaszać do Punktu Alarmowo - Dyspozycyjnego Nadleśnictwa - tel. 52 391 03 21

Nadleśnictwo Szubin informuje, że nadal obowiązuje zakaz wstępu do lasu wprowadzony 11.08.2017 roku w 18 leśnictwach. Wyłączone z zakazu są leśnictwa Laskownica i Pszczółczyn.