Lista aktualności Lista aktualności

Trochę sportu - trochę turystyki

Doskonała forma aktywnego wypoczynku oraz popularyzacja walorów turystycznych lasów Nadleśnictwa Szubin – to jedne z głównych celów jakie założyli sobie organizatorzy IV Rajdu na Orientację „Złoto dla Zuchwałych 2014”.

Przychylna, wręcz wiosenna aura zachęciła ponad 120 sympatyków turystyki nawigacyjnej z całego kraju do wspólnego pokonywania tras – rowerowej i pieszej oraz sprawdzenia własnej kondycji fizycznej. Podstawową zasadą zarówno w trasach pieszych (20 i 50 km) jak i w trasach rowerowych (50 i 100 km) było zaliczenie jak największej ilości punktów kontrolnych w odpowiednim limicie czasowym. Każdy z zawodników otrzymał na starcie mapę, według której pokonywał trasę zdobywając kolejne pieczątki znajdujące się w punktach kontrolnych. Kompas, oświetlenie białe, telefon komórkowy, folia NRC – to podstawowe i obowiązkowe wyposażenie każdego zawodnika trasy pieszej, natomiast dla zawodników pokonujących trasy rowerowe najważniejszym elementem był również sprawny rower.
Miło nam poinformować, że zwycięzcą trasy pieszej na 20 km został mieszkaniec Szubina – Maciej Szatkowski reprezentujący Stowarzyszenie Młody Szubin. Warto podkreślić cykliczność podobnych imprez organizowanych na terenach leśnych naszego Nadleśnictwa. Już 25 maja odbędzie się II Bieg Przełajowy Doliną Noteci na dystansie 15 km, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Nasza Krajna i Pałuki".