Lista aktualności Lista aktualności

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

Ile mamy czasu na przystąpienie do akcji ratunkowej?

Najważniejsze w ratowaniu życia i zdrowia osób poszkodowanych w wypadkach, są pierwsze cztery minuty po zajściu zdarzenia. Są to tak zwane „złote” minuty”. Im szybciej nadejdzie pomoc, tym większe szanse na przeżycie, czy zminimalizowanie skutków wypadku.

Jak nie ulegać panice? Jak zorganizować pomoc? Jak fachowo wykorzystać pierwsze cenne sekundy?

Na te i inne pytania w trakcie szkolenia odpowiadają dzisiaj w Nadleśnictwie Szubin przedstawiciele firmy „Tomczas - Med” prowadzącej szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

Aby szkolenie przyniosło oczekiwane efekty na kursie nie tylko rozmawiamy, ale większość czasu zajmują zajęcia praktyczne. Często to my leśnicy jesteśmy na pierwszej linii kontaktu ze społeczeństwem. Nabycie praktyki z pierwszej pomocy to szansa uratowania życia w sytuacji jego zagrożenia.

Tematyka kursu obejmuję zarówno pomoc osobie dorosłej jak i dziecku w stanie zagrożenia życia oraz innych kryzysowych sytuacjach.

Dążymy do tego, aby jak najwięcej osób znało zasady udzielania tej kluczowej pierwszej pomocy. Szkolenia z tej dziedziny udowadniają, że pierwsza pomoc to prosta, niewymagająca wykorzystania przyrządów procedura, która w ekstremalnych sytuacjach działa. Wymaga to od osoby udzielającej pomocy wyłącznie podstawowej wiedzy w tym zakresie, dlatego tym bardziej warto odbyć szkolenie, które w przyszłości może okazać się bezcenne.

Szkolenie z pierwszej pomocy można uznać za jedną z najważniejszych kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy.