Lista aktualności Lista aktualności

Mity o leśnikach

W czwartkowy wieczór, 31 stycznia, spotkaliśmy się w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie. Frekwencja dopisała, a nawet przerosła nasze oczekiwania

Oprócz prezentacji multimedialnej poruszającej wiele aspektów działalności Nadleśnictwa padło mnóstwo pytań. W trakcie prawie dwugodzinnej dyskusji wyjaśnialiśmy różnego rodzaju kwestie dotyczące zarówno bezpośrednio gospodarki leśnej, finansowania lasów, wielu mitów wokół pracy leśnika, jak i weryfikacji naszych działań po huraganie w sierpniu 2017 roku. Padały pytania dotyczące zarówno kwestii merytorycznych działalności Nadleśnictwa, bezpośredniej pracy leśnika, udostępniania lasów, ale również kwestii związanych z prowadzeniem gospodarki łowieckiej. Rozmawialiśmy również o bezpieczeństwie  w lesie w aspekcie pojawiania się doniesień o wilkach, czy działań związanych z walką z afrykańskim pomorem świń.

Zainteresowanie debatą dowodzi, jak wielu mieszkańcom z naszego terenu nie są obce tematy o otaczającej nas przyrodzie i całokształcie działalności Nadleśnictwa. Dla nas, leśników, to sygnały, że  najwyższy czas, aby zacząć na szerokich forach rozmawiać ze społeczeństwem o prawdzie dotyczącej wielu mitów na temat pracy leśnika.