Lista aktualności Lista aktualności

15 tysięcy sadzonek w 5 godzin

Strażacy ochotnicy wsparli leśników podczas akcji odnawiania lasu na powierzchni zniszczonej przez zeszłoroczną nawałnicę

Leśnicy na terenie leśnictwa Kowalewo, które również ucierpiało podczas huraganowych wiatrów, będą odnawiać las na powierzchni ponad pięćdziesięciu hektarów. Prace zostały rozłożone w czasie. W tym roku, wiosną, zaplanowano posadzić nowy las na obszarze 12,5 ha, natomiast jesienią planuje się odnowić 5 ha powierzchni leśnej. Średnio, powierzchnia odnawiana corocznie w leśnictwie Kowalewo przed klęską była trzykrotnie mniejsza. Patrząc na ogrom pracy jaki czeka leśników, każda pomoc podczas sadzenia lasu jest bardzo cenna.

Leśników kolejny raz nie zawiedli strażacy. Do leśnictwa Kowalewo 21 kwietnia przybyło 35 ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szubinie, Nakle oraz Cukrowni Nakło. Na odnawianej powierzchni, po rozdaniu sadzonek, leśniczy Michał Markowski przeprowadził instruktaż, po czym strażacy przystąpili do sadzenia. W ciągu pięciu godzin posadzili sosnę zwyczajną na powierzchni 1,5 ha. To ogromna pomoc i wsparcie prac odnowieniowych.

Sadzenie lasu zakończyła wspólna grochówka pod leśną wiatą, na terenie ścieżki edukacyjnej w Zielonowie.